Урок мови у 8 класі
Тема. Звертання поширені і непоширені. Розділові знаки при звертанні.
Мета. Закріплювати вивчене про звертання, вміння визначати їх в реченнях, правильно вживати розділові знаки, правильно інтонувати такі речення, вживати звертання у мові.
Розвивати увагу спостережливість, логічне і образне мислення, пам'ять.
Виховувати любов до рідного краю, до свого рідного села.
Тип уроку. Урок - мандрівка.
Обладнання. Картки, збірки Д.О.Луценка, стенд з фотографіями історичних пам'яток нашого села.
Епіграф. Березова Рудко, Березова Рудко,
Ти квітка моя на ім'я незабудка.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
Сьогодні, діти, ми проведемо урок незвичайний - урок-мандрівку. А мандрувати ми будемо вулицями нашого села. Тож бажаю вам приємної, захоплюючої мандрівки. У добре вами знаному побачити щось цікаве, дізнатись щось нове.
II. Актуалізація опорних знань. Перш ніж розпочати мандрівку, давайте визначимося: на чому ми будемо мандрувати. Я думаю, що найкраще можна ознайомитися з нашим селом, сівши в сани, в які запряжена трійка коней. Але як же почати подорож, коли в нас немає кучера. А кучером буде той, хто найбільше дасть правильних відповідей на задані питання. Отже, увага.:
• Що таке звертання?
• Які звертання називаються поширеними і непоширеними?
• Якими частинами мови виражаються звертання?
• У якому відмінку найчастіше
ставляться іменники, котрими виражені звертання?
• Які розділові знаки ставляться при звертанні?
• Чи є звертання членом речення?
III.Систематизація знань, умінь і навичок.
Тепер кучер у нас уже є. Можемо вирушати. А мандрувати треба з піснею. Давайте пригадаємо пісню про наше село.
(Діти співають пісню про Березову Рудку.)
Тут все мені близьке з дитячих років:
Гаптований шипшиною байрак,
І за селом ромашки жовтоокІ,
І вже старий розмаїстий дубняк.
Повністю методичну розробку уроку можна скачати в каталозі файлів.