Вітаю Вас, Гість

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

УРОКУ  ЛІТЕРАТУРИ В  6  КЛАСІ

НА ТЕМУ:

«ІГОР КАЛИНЕЦЬ «ПИСАНКИ»

МЕТАФОРИ  І ПОРІВНЯННЯ В ТВОРІ»

Тема уроку. Почуття, навіяні поезією “Писанки”. Образ  матері. Метафори і порівняння у творі.

Мета уроку. Познайомити учнів з талановитим  українським поетом  Ігорем Калинцем, його поетичним твором “Писанки”, з’ясувати її ідейно – тематичне спрямування, пояснити особливості назви, визначити реальне і уявне, охарактеризувати образ мами, розвивати творче мислення, культуру зв’язного мовлення, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження, враження, формувати естетичні смаки школярів, виховувати любов до поетичного слова, мами – найціннішої людини для кожного; повагу і пошану до творчості І.Калинця.

Тип уроку.   Засвоєння нових знань.

Обладнання. Портрет І.Калинця, бібліотечка його творів, дитячі малюнки, зразки писанок, вишиті рушники, серветки, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

Місце проведення. Навчально- комп’ютерний комплекс.

Епіграф уроку. Мучився, але не каявся – і радий з того, що лишився людиною. Поезія допомагає вистояти.

                                                                                                                                                     І. Калинець

                      Поезія Ігоря Калинця – пахощі чарівного євшан – зілля, що навертає нас до рідної землі, до неньки – України.

                                                                                                                                                      Н.Кир’ян

                      Все дороги й дороги, а до матері  - стежечка…

                                                                      В. Коломієць

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

 -  Діти, давайте зробимо один одному подарунки. Я розпочну  і подарую Серьожі сонячний промінчик, щоб він зігрівав його протягом уроку і допомагав працювати.

   А Сергій подарує Наташі і так всі ви щось подаруєте своїм товаришам. А Владик уже зробить подарунок і мені.

  Метод «Світлофор»

- Діти, ви маєте на партах по три кружечки: червоного, зеленого, жовтого кольорів. Подумайте зараз, як ви підготувалися до уроку. Якщо добре, то зверху покладіть зелений кружечок, якщо не зовсім – то жовтий, якщо не підготувалися – то червоний. Дуже добре, що сьогодні до уроку приготувалися майже всі учні. Тоді розпочинаємо роботу.

 

 

 

Повністю розробку можна скачати в каталозі файлів.