Методичний посібник з літератури рідного краю
"Ти в моїх мріях, ти в моїй пісні,
Батьківська земле моя."
ЗМІСТ 1. Передмова 2. Справжня дружба і неймовірні захоплюючі пригоди у 7 повісті Сергія Дзюби «Кракатунчик – кленовий бог» (урок літератури рідного краю у 5 класі) 3. Світ фентезі в творчості Тараса Завітайла 14 (урок літератури рідного краю у 5 класі) 4. Люблю пісні мойого краю 24 (урок – зустріч учнів 6 класу у районному клубі вчителів-філологів Пирятинського району «Душі криниця») 5. В людей і в себе віри не втрачаю. 31 ( заочна зустріч з поетом-земляком учнів 7 класу) 6. Навіки полюбив я білі хати, Завихорені цвітом вишняки, І матіол вечірні аромати, І вас, мої хороші земляки 61 (Інтегрований урок: українська література, музика, образотворче мистецтво у 7 класі) 7. Ти в моїх мріях, Ти в моїй пісні, Батьківська земле моя ! 76 (Інтегрований урок: українська література, музика, образотворче мистецтво учнів 8 класу) 8. Шевченко і Пирятинщина. 83 ( науково – практична конференція у 9 класі) 9. Екскурсія в музеї 126 ( урок – екскурсія у 9 класі) 10. Наснаження пісенної творчості Дмитра Омеляновича Луценка рідною землею, народною піснею 147 ( урок-дослідження у 10 класі) 11. Добро і зло у новелах Наталки Баклай 185 ( урок-роздум у 11 класі) 12. Список виклористаних джерел 202 |
Урок №1
Тема уроку. Справжня дружба і неймовірні захоплюючі пригоди у повісті Сергія Дзюби «Кракатунчик – кленовий бог»
Мета уроку. Домогтися засвоєння учнями змісту твору, розвивати уяву, логічне мислення, виробляти уміння помічати незвичайне у звичайному, виховувати почуття дружби, терпимості, відданості, любові до друзів і близьких людей.
Методи, прийоми роботи. Бесіда, усне малювання,
читання
Обладнання. Портрет письменника, виставка творів.
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу
Міжпредметні зв’язки. Світова література, етика
Епіграф уроку. В казкове королівство у мріях я лечу
За назвою – дитинство, дім сміху
досхочу.
Воно таке чудове, як мій чарівний сон.
Там не потрібна мова, там промовля
любов.
Марія Бойко
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Діти, твори яких письменників – земляків ви читали? Чи сподобалися вони вам? Якщо так, то чим ?
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Робота з епіграфом.
ІV. Розповідь про письменника – земляка Сергія Дзюбу.
Сергій Дзюба народився 20 вересня 1964 року у місті Пирятин Полтавської області. Служив у війську, закінчив журфак Київського держуніверситету імені Тараса Шевченка. Нині мешкає в Чернігові. Президент громадської організації «Чернігівський інтелектуальний центр», директор видавництва «Чернігівські обереги», керівник прес-служби обласного управління культури, керівник Школи молодого журналіста та Чернігівської обласної літературної студії. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, лауреат міжнародних, всеукраїнських та обласних премій і конкурсів. Лауреат премій імені М. Коцюбинського, імені Г. Сковороди, імені В. Стуса, імені Д. Нитченка, імені М. Кошелівця, "Тріумф".